Çokfonik Müzik Derneği olarak çok sesli müziği yaygınlaştırmanın yanı sıra, koro kültürünü 7’den 70’e tanıtmayı ve kazandırmayı amaçlıyor, “herkesin bir korosu” olması için çalışıyoruz.

Küçük yaşlardaki çocukların bir koroda şarkı söylemesini çok önemsiyoruz. Çünkü bir çocuğun koroda kendine yer bulmasının gelişimsel özelliklerini desteklediği (işbirlikli çalışma, kendini ifade etme, disiplin, demokrasi bilinci) bilinen bir gerçek olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl düzenlediğimiz Çokfonik Okul Koroları Şenliği ile özellikle dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocuklarımıza öğretmenlerimizle de işbirliği yaparak bir koroda yer bulma ve sahneye çıkma fırsatı sunuyoruz.

2018 yılı Şubat ayında birincisi düzenlenen Çokfonik Çocuk Koroları Şenliğinde 120 öğrenci ve ailesine ulaştık. 10 Mart 2019’da ikincisini düzenlediğimiz organizasyonda ise öğrenci ve seyirci sayımızı iki katına çıkardık. Bu yılki amacımız daha fazla öğrencinin, daha fazla müzik öğretmeninin bizlerle birlikte sahnede olması.

Kâr amacı gütmeksizin sosyal sorumluluk bilinci ile gerçekleştirdiğimiz şenliğimizin üçüncüsünü 29 Mart 2020’de gerçekleştireceğiz. Şehrimizde daha önce benzeri yapılmamış ve artık geleneksel hale gelen bu etkinlikte sizleri aramızda görmek bizleri ve etkinlikte yer alacak herkesi mutlu edecektir. Gelin, öğrencilerimizin sevincine ve heyecanına ortak olun.

Görüşmek üzere, müzikle kalın…